Середа, 22.05.2019, 16:22
Приветствую Вас Гість | RSS
Все-превсе
Главная | Регистрация | Вход
Главная » Файлы » Реферати » Астрономія

Реферат: Уран
[ Скачать с сервера (238.0 Kb) ] 26.11.2008, 18:14

Загальні дані

Відстань від Сонця − 19.2 а.о., екваторіальний діаметр − 51,1 тис. км, у 4 рази більше земного, маса: 8 68.1025 кг, 14,5 мас Землі. Період обертання навколо Сонця − 84 роки. Середня температура на Урані − біля 60-ти Кельвінів. Уран − стародавнє Грецьке божество Неба, самий ранній вищий бог, що був батьком Хроноса (Сатурна), Циклопа і Титана (попередників Олімпійських богів). Уран був відвіданий єдиним автоматичним космічним апаратом "Вояджер 2"

Уран

Навіть у XVІІІ ст. планетна система була відома тільки до Сатурна. Але вже тоді припускали, що Сатурном список планет не закінчується, що існують ще більш далекі планети, що неозброєним оком побачити не можна. Це думка блискуче підтвердилася, коли в 1781 р. знаменитий англійський астроном Гершель, спостерігаючи зірки в телескоп, помітив нове світило, якому, судячи з зоряної карти, бути отут не судилось. Спостерігав за цим світилом кілька днів, Гершель побачив, що воно переміщається серед зірок і являє собою планету.

Виявилося, що ця планета обертається навколо Сонця на відстані 2869 млн. км. і робить повний оборот за 84 роки. Новій планеті дали ім'я Уран. Згодом  у неї знайшли п'ять супутників.

Спостерігаючи Уран, вчені знайшли в його русі деякі неправильності, що могли відбуватися тільки оттого, що існує якась більш, вилучена планета. Ця невідома планета своїм притяганням небагато зрушувала Уран з того шляху, по якому він звертався б під дією притягання Сонця й інших планет.

У той час уже великого досконалості досягла наука небесна механіка. Вона дозволяла за допомогою точного розрахунку знаходити шлях будь-якого небесного світила.

Способи розрахунку, якими користаються вчені в небесній механіці, дозволяють точно визначати збурювання, тобто  відхилення в русі, якої-небудь планети під впливом притягання "сусідніми" планетами. Наприклад, рух Марса трохи змінюється збурюваннями, що виходять від притягання Землі і Юпітера.

Звичайно в небесній механіці приходиться обчислювати збурювання по вже відомому розташуванню інших планет. При вивченні руху Урана потрібно було вирішити зворотну задачу: знаючи збурювання, знайти місце зухвалої їхньої невідомої планети. Цю важку задачу, як уже раніше було сказано, вирішили французький астроном Леверье й англійський вчений Адамі. Тільки одними розрахунками, зовсім не дивлячись на небо, вони вказали місце на небі, де повинна знаходитися невідома планета. І дійсно, коли на це місце астроном Галлі направив телескоп, то знайшов нову планету. Так була відкрита восьма планета сонячної системи - Нептун. Але про неї в іншому розділі

Категория: Астрономія | Добавил: Yur4yk
Просмотров: 895 | Загрузок: 176 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 1.0/1 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Категории каталога
Астрономія [12]
Реферати з астрономії
Перукарська справа [1]
Реферати з перукарської справи
Зарубіжна література [0]
Реферати із Зарубіжної літератури
Фізика [0]
Реферати з Фізики
Хімія [0]
Реферати з Хімії
Німецька мова [0]
Реферати з Німецької мови
МСП [0]
Реферати з МСП
Біологія [8]
Реферати з Біології
Інформатика [0]
Реферати з інформатики
БЖД [3]
Реферати з безпеки життєдіяльності
Всесвітня історія [1]
Реферати з Всесвітньої історії
Англійська мова [1]
Реферати з Англійської мови (англійською мовою)

Форма входа

Поиск

Друзья сайта


Copyright MyCorp © 2019
Створити безкоштовний сайт на uCoz