Неділя, 06.07.2025, 23:02
Приветствую Вас Гість | RSS
Все-превсе
Главная | Регистрация | Вход
Главная » Файлы » Реферати » Астрономія

Реферат: Венера
[ Скачать с сервера (168.5 Kb) ] 26.11.2008, 09:44

Вене́ра − друга за відстанню від Сонця планета, майже такого ж розміру, як Земля.

Венера внутрішня планета, і на земнім небі не віддаляється від Сонця далі 48°. Венера третій по яскравості об'єкт на небі; її блиск поступається лише блиску Сонця та Місяця. Належить до планет, відомих людству з найдавніших часів.

Планетарні характеристики

Орбіта Венери ближча до кола, ніж у будь-якої іншої планети Сонячної системи. Часом Венера підходить до Землі на відстань, меншу 40 млн. км. Венера обертається в зворотному напрямку  зі сходу на захід, а не з заходу на схід, як Земля і більшість інших планет. Період обертання Венери навколо осі щодо зірок, зоряна доба  триває близько 243 земних діб.

Період обертання планети і координати її Північного полюса, отримані в результаті спільної обробки бортових радіолокаційних і доплеровских вимірів «Магеллана» і «Венери-15, −16» для 20 опорних точок поверхні Венери, виявилися наступними: Період обертання Т=243.0183 земної доби. Пряме сходження = 272.57. Відмінювання = 67.14.

Хоча у Венери і Землі близькі розміри, середня густина й навіть внутрішня будова, проте Земля має досить сильне магнітне поле, а Венера  його не має.

За одною із сучасних теорій напруженість дипольного магнітного поля залежить від прецесії полярної осі і кутової швидкості обертання. Саме ці параметри на Венері мізерно малі, але виміри вказують на ще більш низьку напруженість, ніж та, яку передбачає теорія.

Проте, магнітне поле, хоча й досить слабке, на Венері є. В іоносфері, у цьому струмопровідному шарі, магнітне поле наводиться міжпланетним магнітним полем і сонячним вітром. Міжпланетне магнітне поле напруженістю близько 10 нТл взаємодіє з іоносферою планети, що рухається в ньому. Оскільки іоносфера − провідник, у ній з'являються електричні струми, що, у свою чергу, збуджують магнітні поля. Правда, вони мають локальний характер, орієнтовані випадково. Хоча загального дипольного поля у Венери немає, її іоносфера пронизана хаотичними магнітними полями невеликої напруженості (15-20 нТл). Взаємодія цих полів з плазмою сонячного вітру ще більш ускладнює картину. Тому у Венери немає радіаційних полюсів у традиційному їхньому розумінні.

Категория: Астрономія | Добавил: Yur4yk
Просмотров: 1481 | Загрузок: 268 | Рейтинг: 3.0/1 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Категории каталога
Астрономія [12]
Реферати з астрономії
Перукарська справа [1]
Реферати з перукарської справи
Зарубіжна література [0]
Реферати із Зарубіжної літератури
Фізика [0]
Реферати з Фізики
Хімія [0]
Реферати з Хімії
Німецька мова [0]
Реферати з Німецької мови
МСП [0]
Реферати з МСП
Біологія [8]
Реферати з Біології
Інформатика [0]
Реферати з інформатики
БЖД [3]
Реферати з безпеки життєдіяльності
Всесвітня історія [1]
Реферати з Всесвітньої історії
Англійська мова [1]
Реферати з Англійської мови (англійською мовою)

Форма входа

Поиск

Друзья сайта


Copyright MyCorp © 2025
Створити безкоштовний сайт на uCoz