Середа, 22.05.2019, 16:10
Приветствую Вас Гість | RSS
Все-превсе
Главная | Регистрация | Вход
Главная » Файлы » Реферати » Астрономія

Реферат: Квазари
[ Скачать с сервера (83.5 Kb) ] 15.12.2008, 23:29

Кваза́ри (англ. quasars, скор. від англ. quasi-stellar radio source квазізоряне радіоджерело) − позагалактичні об'єкти, які мають зореподібні зображення і сильні емісійні лінії з великим червоним зміщенням у спектрі.

Квазари виявлені в 1963 як джерела радіовипромінювання. Згодом було виявлено квазаги, які за оптичними характеристиками не відрізняються від квазарів, проте не мають радіовипромінювання. Сьогодні обидва типи об'єктів називають квазарами: перші − радіоголосними (або радіоактивними), а другі − радіотихими (або радіоспокійними). Радіоголосні квазари становлять декілька відсотків від загальної кількості квазарів.

У спектрах багатьох квазарів, крім емісійних ліній, є одна або декілька систем ліній поглинання, червоні зміщення яких менші, ніж в емісійних ліній. Ці лінії поглинання формуються на шляху між квазарами і спостерігачем. Квазари мають найвищі світності серед усіх об'єктів Всесвіту, наприклад, потужність випромінювання квазарів S5 0014+81 в оптичному діапазоні перевищує 5·1014L. Висока світність квазарів дає змогу спостерігати їх на дуже великих відстанях. Виявлено квазари з червоним зміщенням z>4.

Квазари виявляють змінність у широкому діапазоні тривалостей циклів − від кількох днів до кількох років. Амплітуда змінності в фільтрі В звичайно 0.5−1.5m, хоча у деяких квазарів вона не перевищує 0.lm. Проте є група оптично змінних квазарів, зміни блиску яких досягають 6.0m. Оптично змінні квазари часто об'єднують з лацертидами в один клас − блазари. Квазари належать до галактик з активними ядрами. Більшість з них пов'язані з галактиками спіральними. За природою квазари, напевне, близькі до галактик сепфертівських, до яких вони примикають з боку високих світностей.

Категория: Астрономія | Добавил: Yur4yk
Просмотров: 2243 | Загрузок: 821 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 2.0/1 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Категории каталога
Астрономія [12]
Реферати з астрономії
Перукарська справа [1]
Реферати з перукарської справи
Зарубіжна література [0]
Реферати із Зарубіжної літератури
Фізика [0]
Реферати з Фізики
Хімія [0]
Реферати з Хімії
Німецька мова [0]
Реферати з Німецької мови
МСП [0]
Реферати з МСП
Біологія [8]
Реферати з Біології
Інформатика [0]
Реферати з інформатики
БЖД [3]
Реферати з безпеки життєдіяльності
Всесвітня історія [1]
Реферати з Всесвітньої історії
Англійська мова [1]
Реферати з Англійської мови (англійською мовою)

Форма входа

Поиск

Друзья сайта


Copyright MyCorp © 2019
Створити безкоштовний сайт на uCoz