Неділя, 16.12.2018, 08:41
Приветствую Вас Гість | RSS
Все-превсе
Главная | Регистрация | Вход
Главная » Файлы » Реферати » Астрономія

Реферат: Марс
[ Скачать с сервера (314.0 Kb) ] 26.11.2008, 09:48

Загальна характеристика

Марс − планета земного типу з розрідженою атмосферою. На Марсі є метеоритні кратери як на Місяці, вулкани, долини та пустелі, подібні до земних. Тут розташована гора Олімп, найвища відома гора в Сонячній Системі та Долина Маринера, найбільший каньйон. На додаток до географічних особливостей, період обертання Марса і сезонні цикли також подібні до земних.

Орбіта Марса розташована приблизно в 1,5 рази далі від Сонця ніж Земля. Через відносно видовжену орбіту, відстань між Марсом і Сонцем змінюється від 207 млн. км у перигелії до 250 млн. км в афелії. Рік на Марсі триває 687 днів, що майже вдвічі більше ніж земний. Марс обертається навколо своєї осі кожні 24 години 37 хвилин, що лише трохи довше ніж на Землі.

На Марсі також спостерігається зміна пір року, тривалість яких майже вдвічі більша. Через еліптичну орбіту сезони в північній і південній півкулі мають різну тривалість: літо в північній півкулі продовжується 177 марсіанських діб, а в південній вона на 21 день коротше й тепліше на 20 градусів, ніж літо в північній півкулі.

Орбіти Марса і Землі практично лежать в одній площині (кут між ними складає 2 градуси). Вісь обертання Марса нахилена на кут 25,2 градуси від перпендикуляра до площини орбіти і спрямована в Сузір'я Лебедя.

Через кожні 780 днів Земля і Марс виявляються на мінімальній відстані одна від одної, що змінюється від 56 до 101 млн. км. Такі зближення планет називають протистояннями. Якщо ж відстань менша 60 млн. км, то їх називають великими. Великі протистояння спостерігаються через кожні 15-17 років.

Марс − невелика планета, більша ніж Плутон і Меркурій, але трохи більша, ніж половина розміру Землі. Марс має екваторіальний радіус 3 396 км і середній полярний радіус 3 379 км, обидва значення точно визначені космічним кораблем «Mars Global Surveyor», який почав свою першу місію на орбіті навколо планети в 1999 році. Маса Марсу складає 6 418 × 10²³ кг, що вдесятеро менше за масу Землі, а його прискорення вільного падіння 3,72 метрів за секунду на поверхні означає, що об'єкти на Марсі важать тільки третину своєї ваги на Земній поверхні.

Через криваво-червоний колір його іноді називають Червоною планетою. Марс довго асоціювали з війною і кровопролиттям, і тому його назвали на честь римського бога війни. У планети є два супутники, Фобос (гр. «Страх») і Деймос («Жах»), які були названі на честь двох синів Ареса і Афродіти (римські копії Марс і Венера відповідно).

Протягом минулого сторіччя Марс займав спеціальне місце в популярній культурі. Це служило натхненням для поколінь фантастів. Загадковість планети і багато таємниць залишаються стимулом для наукових досліджень і людської уяви до цього дня.

Категория: Астрономія | Добавил: Yur4yk
Просмотров: 1282 | Загрузок: 455 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Категории каталога
Астрономія [12]
Реферати з астрономії
Перукарська справа [1]
Реферати з перукарської справи
Зарубіжна література [0]
Реферати із Зарубіжної літератури
Фізика [0]
Реферати з Фізики
Хімія [0]
Реферати з Хімії
Німецька мова [0]
Реферати з Німецької мови
МСП [0]
Реферати з МСП
Біологія [8]
Реферати з Біології
Інформатика [0]
Реферати з інформатики
БЖД [3]
Реферати з безпеки життєдіяльності
Всесвітня історія [1]
Реферати з Всесвітньої історії
Англійська мова [1]
Реферати з Англійської мови (англійською мовою)

Форма входа

Поиск

Друзья сайта


Copyright MyCorp © 2018
Створити безкоштовний сайт на uCoz